please wait, site is loading

S Ukraine

Українські хакери знищили російський дата-центр з даними "Газпрому" та підприємств ВПК,

хакер

Українські хакери, яких пов’язують з кібердепартаментом СБУ, знищили російський дата-центр OwenCloud.ru, яким користувалися понад 10 тисяч російських компаній.

Серед клієнтів хмарного сервісу – російській гіганти "Газпром", "Лукойл", "Роснєфть", "Трансгаз", "Норнікель", телеком-компанії "Ростелеком", "Телеком", "Мегафон" та провідні підприємства російського ВПК, повідомляють Укрінформ та Інтерфакс-Україна із посиланням на джерело.

Серед підприємств російського ВПК, які зберігали дані у знищеному дата-центрі, – "Уральський завод цивільної авіації", "НВП "РУБИН", що входить до складу холдингу "Роселектроніка", "Уральський завод спецтехніки".

За інформацією джерел, це була спільна операція української хакерської групи "BlackJack" з кібердепартаментом СБУ.

Внаслідок успішної роботи було знищено понад 300Тб даних. Зокрема, 400 віртуальних та 42 фізичні сервери, на яких розміщувалася внутрішня документація, резервні копії та інші програми, через які клієнти віддалено керували виробничими процесами на підприємствах.

"Знищення російського хмарного сервісу стало відплатою за атаку на український дата-центр "Парковий" у січні цього року", – уточнив співрозмовник.

Читайте також: Українські хакери атакували державні та приватні об’єкти РФ. ГУР оцінило збитки ворога у сотні тисяч доларів

Як повідомлялося, у січні найбільший центр обробки даних (ЦОД) в Україні – дата-центр "Парковий" – зазнав масштабної кібератаки, внаслідок якої постраждала ціла низка найбільших державних компаній.

Зокрема, не працювали колцентр та низка сайтів компаній групи "Нафтогаз України", були недоступні низка послуг "Укрпошти" та "Укрзалізниці", про збій у роботі сайту повідомила "Укртрансбезпека", також тимчасово не працює ситема "Шлях", яку використовують для виїзду чоловіків за кордон.

Дата-центр "Парковий" належить ТОВ "Анте Медіам", його найбільшими власниками є екснардеп Максим Єфімов та афільовані з ним особи.

Автор: Михайло Орлюк