please wait, site is loading

S Ukraine

Чоловіки, які отримали умовні терміни покарання в Україні, все одно підлягають мобілізації - Нацполіція

Чоловіки, які отримали умовні терміни покарання в Україні , все одно підлягають мобілізації.

Про це заявив заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе, повідомляє “Цензор.нет”.

Він пояснив, що умовний термін надається переважно за перше порушення, але якщо людина вчинить аналогічний порушення в майбутньому, їй загрожуватиме реальний строк.

Заступник голови Національної поліції вважає, що суди, обираючи умовні терміни, керуються тим, що ухилянці можуть бути потенційними військовими Збройних Сил України (ЗСУ). Таке рішення дозволяє їм все ж таки мати можливість служити у майбутньому.

Цуцкірідзе зауважив, що наявність досудового розслідування або підозри не є приводом для ухилення від військової служби. Важливо обирати такі запобіжні заходи під час розслідування, які не обмежуватимуть пересування особи.

Він також привів приклад випадку в Балтії, де один із фігурантів злочину, який знаходиться на передовій, підтвердив участь інших осіб у цьому злочині, які загинули під час війни за Україну. У цьому випадку підозра була вручена, але не було обрано запобіжний захід.

Нагадаймо, 7 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт № 10449 про посилення мобілізації. Фракції “Європейської Солідарності” та “Батьківщини” не дали жодного голосу за цей законопроєкт.

Як відомо, Кабінет Міністрів України 30 січня затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію. Зазначається, що цей документ визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних.