please wait, site is loading

S Ukraine

Китай оголосив "своєю юрисдикцією" і взяв під контроль іноземні родовища Росії

Читать на русском

Китай оголосив "своєю юрисдикцією" і взяв під контроль іноземні родовища Росії
Китай оголосив "своєю юрисдикцією" і взяв під контроль іноземні родовища Росії

Міноборони Китаю запустило регулярне військове патрулювання зони Південно-Китайського моря, де розташовані нафтогазові родовища російських компаній. Йдеться про економічну зону В’єтнаму.

Об этом сообщает Устав

Як повідомляє Reuters з посиланням на дані стеження за судами в морі, з січня 2022 року китайські військові кораблі щонайменше 40 разів заходили безпосередньо до розвідувальних блоків, які знаходяться у винятковій економічній зоні В’єтнаму і керуються "Зарубіжнафтою" та "Газпромом".

Йдеться про блоки 06-01, де "Зарубіжнафта" є акціонером і оператором, а також блоки 05-03, часткою в яких володіє "Газпром". Китай здійснює патрулювання у зоні своєї юрисдикції, пояснила ситуацію Reuters офіційний представник МЗС КНР.

Родовища, де працюють російські корпорації, знаходяться в акваторії так званої дев’ятипунктирної лінії — зоні, яка є частиною територіальних домагань Пекіна в Південно-Китайському морі з кінця 1940-х років.

Як заявив офіційний представник китайського МЗС, військові кораблі діють у суворій відповідності до міжнародного законодавства. При цьому дипломат наголосив, що йому не відомо, щоби патрулі заходили безпосередньо на територію об’єктів російських компаній.

Блоки, що потрапили під військове патрулювання, розташовані на відстані 630 морських миль від китайського острова Хайнань. За даними Reuters, на об’єкти "Зарубіжнафти" китайські кораблі почали заходити в листопаді, а всього минулого року 34 рази проходили одним і тим же маршрутом, щоразу прямуючи до акваторії, де працюють російські компанії.

"Китай прагне затвердити свою юрисдикцію та права на шельфові енергетичні ресурси та використав (сили) берегової охорони, щоб чинити тиск на країни регіону", — говорить Єн Сторі, старший науковий співробітник ISEAS-Yusof Ishak Institute у Сінгапурі.

Источник: Растрига