Вартість користування приватними вагонами на ринку значно менша від тієї, яку хоче отримати УЗ – Горбачов

У разі введення з 1 квітня "Укрзалізницею" нових правил вантажоперевезень, які передбачають різке підвищення вартості за використання вагонів, вантажовідправники можуть відмовитися від користування вагонами УЗ на користь приватних. Про це заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов у коментарі інтернет-порталу "Центр транспортних стратегій".

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Президент УЗА повідомив, що запропонований "Укрзалізницею" новий договір на надання послуг з організації залізничних вантажоперевезень передбачає значне зростання для вантажовідправників вартості вагонів, які перебувають під вантажними операціями.

"Сьогодні плата за користування вагонами під вантажними операціями стягується погодинна. Перші дві доби вона досить незначна, а потім різко зростає. За новими правилами, плата за користування вагонами під час вантажних операцій зростає відразу до 1363 грн (сьогодні вона становить приблизно 105 грн на добу за зерновоз), а за дві доби вартість подвоюється і становить 2726₴ Це накладається на те, що в кожного вантажовідправника різна ситуація – потрібна різна кількість часу на доставку вагонів під’їзними шляхами, а також різна тривалість завантаження або вивантаження зерновозів, зважаючи на різний технічний і технологічний стан елеваторних і портових потужностей", – розповів Горбачов.

Він констатував, що таке зростання вартості використання вагонів збільшить витрати вантажовідправника, що, відповідно, позначиться на зниженні доходу аграріїв. Водночас Горбачов не виключив, що в зв’язку з цим вантажовідправники можуть відмовитися від послуг УЗ на користь приватних зерновозів, витрати на транспортування якими виявляться втричі нижчими.

"На ринку зараз вартість користування приватними зерновозами втричі менша від тієї, яку хоче отримати УЗ. Така ситуація може призвести до того, що вантажовідправники почнуть відмовлятися від користування вагонами УЗ на користь приватних зерновозів, яких вистачає на ринку", – сказав Горбачов.

На його думку, "Укрзалізниця" вибрала не найкращий час для зміни правил вантажоперевезень з огляду на економічну турбулентність на світових ринках через паніку, пов’язану з поширенням коронавірусу та боротьбою на нафтовому ринку. І пропонує УЗ перенести набуття чинності нової редакції договору до 1 липня 2020 року.

"Це дасть змогу уникнути як негативного впливу ситуації з карантином і падіння економічних показників всіх учасників ринку, так і сприяти пошуку компромісу між залізницею і бізнесом – дозволить взяти до уваги зауваження та пропозиції бізнесу щодо тексту нового договору", – пояснив Горбачов.

Нагадаємо, раніше Європейська бізнес асоціація зробила заяву, де закликала Укрзалізницю відтермінувати набуття договором чинності до 1 червня 2020 року і внести в нього відповідні правки.

"Після детального аналізу нового договору компанії дійшли висновку, що багато положень потребують перегляду або більш детального опрацювання. А це неможливо зробити за час, що залишився до моменту набуття договором чинності", – заявили в ЕВА.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/vartist-koristuvannya-privatnimi-vagonami-na-rinku-znachno-mensha-vid-tiei-yaku-hoche-otrimati-uz-gorbachov.htm”